Трохи про кольори реагентів виробництва ПП «ГРУПОТЕСТ»

 

Шановні колеги!

26 серпня 2022 року у соцмережах з’явилася публікація, яка містить неправдиву інформацію щодо походження реагентів для визначення груп крові людини за системами АВ0, Rh, Kell виробництва ПП «Групотест», нібито ми використовуємо російські продукти у своєму виробництві.

Розповсюджує таку інформацію ТОВ «Лабораторія Гранум», посилаючись на кольори, якими ми фарбуємо реагенти анти-А та анти-В, нібито так фарбують свою продукцію лише росіяни, тобто у червоний та синій кольори відповідно.

Історія використання вітчизняних моноклональних реагентів для досліджень в Україні почалася у 1992 році, коли їх почала виробляти ТОВ «НТК ТЕСТ». Потрібно згадати, що до появи на ринку та масового використання моноклональних реагентів, групи крові визначали за допомогою сироваток, які виробляли усі заклади служби крові СРСР. Така діяльність була регламентована численними нормативними документами, частина з яких має законну дію й досі. Потрібно зазначити, що медичні заклади деяких областей України виготовляли і використовували сироватки і у 21-му сторіччі, а деякі виробляють і досі.

Сироватки для визначення груп крові виготовлялися з донорської крові, вони мали значні недоліки у порівнянні з моноклональними реагентами, головний з яких – короткий термін придатності. Сироватка Анти-А мала червоний колір, а анти-В – синій, але такі кольори не були вигадані виробниками, які діяли згідно наказів та інструкцій. Тобто, декілька поколінь лаборантів СРСР використовували сироватки, пофарбовані лише так, як наведено вище. Вже не менше двох поколінь лаборантів України використовувало моноклональні реагенти пофарбовані саме таким чином.

Не було, і зараз немає ніяких об’єктивних підстав змінювати колір реагентів, тому ми весь час фарбували свою продукцію так, як були пофарбовані сироватки у колишньому СРСР.

Причиною розповсюдження неправдивої інформації є банальна обставина: «виробники», які пропонують реагенти, які пофарбовані інакше, спочатку купують готові реагенти «in bulk», які вже пофарбовані, потім просто розливають у свою тару. Змінити кольори на вимогу споживачів такі «виробники» вже не можуть, тому намагаються забруднити репутацію справжнього українського виробника.

Отже, наголошуємо, що ПП «Групотест» використовує у власному виробництві виключно антитіла, отримані від клітинних ліній провідних європейських виробників, має сертифікати походження на кожну партію сировини, самостійно виробляє реагенти з антитіл і самостійно фарбує у традиційні для української медицини кольори. З російськими виробниками не маємо ніяких справ з 1995 року.

Для зменшення ризику помилок лаборантів при визначенні групи крові і надалі будемо фарбувати реагенти власного виробництва в традиційні для України кольори (червоний – анти-А, а синій – анти-В).

Також, доводимо до відома всіх зацікавлених осіб, що ПП «ГРУПОТЕСТ» має можливість пофарбувати реагенти власного виробництва в будь-який колір за запитом замовника!

Неправдиву інформацію від ТОВ Лабораторія Гранум категорично спростовуємо, та вважаємо проявом недобросовісної конкуренції, бо у власному виробництві ми наполегливо впроваджуємо саме європейські стандарти якості і надійності медичний виробів для діагностики in vitro.

Дякуємо за увагу!

З повагою, директор ПП «ГРУПОТЕСТ»

Іванов С.М.